Logopedická třída - ŽELVIČKY

Paní učitelky:                        Bc. Světla Ovčačíková

Eva Žůrková

Asistentka pedagoga:          Helena Výmolová

Do této speciální třídy jsou přijímány děti s poruchami řeči na základě doporučení Speciálního pedagogického centra (dále jen SPC) pro děti s vadami řeči při Mateřské, základní a střední škole pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí. Vedoucí pedagog SPC paní PaedDr. Yveta Odstrčilíková se souhlasem rodičů vyšetří individuálně každé dítě a určí diagnózu. Většinou jde o diagnózy typu dyslália multiplex, dysfázie a opožděný vývoj řeči. Mohou zde být zařazeny i děti, u kterých se projevuje neplynulost řeči a další vady dědičného původu. Do této speciální třídě jsou zařazeny také děti s poruchami binokulárního vidění (tupozrakostí, šilhavosti) a jinými závažnými poruchami zraku.

1.      Beňuš Filip

2.      Beňušová Markéta

3.      Boráková Barbora

4.      Karola Daniel